Szkoła dla Rodziców w konflikcie lub rozwodzie

Rozwód jest jednym z bardziej traumatycznych przeżyć w życiu każdej rodziny. Niesie ze sobą nie tylko wiele trudnych emocji, ale również wiele zmian sytuacji, do których przywykliśmy. Jednym słowem zmienia życie każdego członka rodziny. Często wraz z rozwodem, my dorośli, tracimy poczucie bezpieczeństwa. Tak samo czuje się nasze dziecko. Na ile to możliwe obowiązkiem rodziców, niezależnie od przyczyn i przebiegu rozstania jest zadbanie, by pomóc dziecku przejść ten okres możliwie jak najspokojniej.

Dzięki naszemu kursowi:

  1. Na spotkaniu pierwszym poznamy się bliżej. Porozmawiamy o Twojej sytuacji faktycznej i prawnej związanej z rozwodem/rozstaniem;
  2. Na spotkaniu drugim zwiększymy Twoją świadomość w zakresie emocji dziecka, jego obaw, uczuć w sytuacji okołorozwodowej, dowiesz się jak dziecko rozumie rozwód;
  3. Na spotkaniu trzecim przygotujemy Cię na trudne pytania jakie mogą pojawić się od dziecka. Ma prawo je mieć, Ty też przecież je masz. Omówimy w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie przed tym wydarzeniem, ale także i w jego trakcie. Poznasz też z czym może borykać się dziecko w starciu ze środowiskiem w obliczu rozpadu rodziny.
  4. Na spotkaniu czwartym porozmawiamy o roli każdego rodzica w życiu dziecka szczególnie w kontekście ich rozstania. Jak możecie i kiedy powinniście współpracować – omówienie planu wychowawczego.
  5. Na spotkaniu piątym omówimy zjawisko alienacji rodzicielskiej, kiedy ma miejsce i jakie są jego skutki.
  6. Na spotkaniu szóstym porozmawiamy o opiece naprzemiennej jako jednej z form sprawowania opieki nad dzieckiem. Kiedy może być wprowadzona w życie i co o niej koniecznie trzeba wiedzieć. Zastanowimy się nad zaletami i wadami takiego systemu.

Prowadząca Dorota Wollenszleger-Gałuszka z zawodu mediator, wpisana na listę mediatorów sądowych przy SO w Gdańsku. Program zajęć jest autorski. Stworzony przez prowadzącą na bazie osobistych doświadczeń, ale przede wszystkim wiedzy zgromadzonej na wielu kursach, w tym także jako Trener warsztatów dla rodziców rozwodzących się - „Świadomy Rozwód”.

Zadzwoń lub napisz do Nas już dziś!

Rozwód Poproszę Sp. z o. o. All rights reserved

Zadzwoń: (+48) 515-767-409