STAŻ MEDIACYJNY

Staż mediacyjny w Rozwód Poproszę

Staż mediacyjny to nasza propozycja praktycznego szkolenia podnoszącego kompetencje zawodowe absolwentów studiów i szkoleń mediacyjnych. Jest to oferta dla osób zaczynających swoją drogę zawodową, by pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych mediatorów poprowadzić swoje, być może, pierwsze mediacje. Staż wzmacnia umiejętności mediacyjne, buduje pewność, która jest niezbędna do skutecznego i satysfakcjonującego finalizowania rozwiązań sporów. Specjalizujemy się w mediacjach rodzinnych i w tym zakresie zapewniamy praktyki. W ofercie posiadamy dwa pakiety do wyboru.

HARMONOGRAM NR 1

 1. Spotkanie zapoznawcze i podpisanie Umowy.
 2. Szkolenie teoretyczne:
 3. Szkolenie będzie miało na celu przybliżenie standardów pracy mediatora w firmie Rozwód Poproszę Sp. z o.o., obrót dokumentacją, przebieg spotkań mediacyjnych.

 4. Trzy spotkania mediacyjne - mediacje rodzinne:
 5. Zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie rozpoczęcia, prowadzenia oraz zakończenia procedury mediacyjnej, przygotowanie uczestnika szkolenia do samodzielnego prowadzenia mediacji. Uczestnik szkolenia, który chce odbyć mediacje inne niż rodzinne lub zaproponowane przez organizatora, może je samodzielnie pozyskać i przeprowadzić pod okiem organizatora w miejscu pracy organizatora w ramach pakietu.

 6. Maksymalny czas stażu: 6 miesięcy.
 7. Cena: 800 zł (słownie: osiemset złotych)

HARMONOGRAM NR 2

 1. Spotkanie zapoznawcze i podpisanie Umowy.
 2. Szkolenie teoretyczne:
 3. Szkolenie będzie miało na celu przybliżenie standardów pracy mediatora w firmie Rozwód Poproszę Sp. z o.o., obrót dokumentacją, przebieg spotkań mediacyjnych.

 4. Symulacja mediacji z profesjonalnym mediatorem.
 5. Symulacje przeprowadzone pod bezpośrednią opieką profesjonalnego mediatora mających na celu na bieżąco weryfikowanie prawidłowości prowadzonego spotkania.

 6. Trzy spotkania mediacyjne - mediacje rodzinne:
 7. Zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie rozpoczęcia, prowadzenia oraz zakończenia procedury mediacyjnej, przygotowanie uczestnika szkolenia do samodzielnego prowadzenia mediacji. Uczestnik szkolenia, który chce odbyć mediacje inne niż rodzinne lub zaproponowane przez organizatora, może je samodzielnie pozyskać i przeprowadzić pod okiem organizatora w miejscu pracy organizatora w ramach pakietu.

 8. Maksymalny czas stażu: 6 miesięcy.
 9. Cena: 1000 zł (słownie: tysiąc złotych)

Jeśli zainteresowaliśmy Cię podjęciem współpracy z Nami, nie zwlekaj, zadzwoń lub napisz do Nas. Wystarczy kliknać!

OPINIE O NASZYM STAŻU MEDIACYJNYM:

Resizable Slider Container
(..) Pani Doroto jeszcze raz bardzo dziękuję za możliwość odbycia stażu w Pani firmie. Dzięki Pani odzyskałam wiarę w mediatorów, uwierzyłam że ja także mogę mediować i czas oraz pieniądze jakie zainwestowałam w naukę mediacji nie będą zmarnowane. Stażystów traktuje pani jak partnerów i daje szansę na zmierzenie się z prawdziwą mediacją a nie symulacją. Dzięki Pani poczułam ile emocji jest na spotkaniu mediacyjnym nigdy nie czułam się oceniana ale tylko delikatnie prowadzona. Mam nadzieję, że stażyści zagoszczą na stałe w pani firmie, uważam że dzięki temu pomoże pani nowym mediatorom dobrze rozpocząć ich przygodę z mediacją

Z wyrazami szacunku
Katarzyna
Po zakończeniu studiów podyplomowych z mediacji czułam się dobrze przygotowana do wykonywania zawodu pod względem teoretycznym, jednak nie miałam możliwości sprawdzenia się w praktyce. Znalezienie miejsca na stażu wydawało się niemal niemożliwe, a nie chciałam wchodzić w zawód bez przygotowania praktycznego. Pani Dorota zaproponowała formę stażu, która sprawdziła się w 100%. Najpierw obserwowanie Pani Doroty podczas prowadzenia posiedzenia, potem współprowadzenie mediacji, aż na końcu samodzielne przeprowadzenie spotkania łącznie z przygotowaniem całej dokumentacji to doświadczenie, którego nie sposób zdobyć w żaden inny sposób. Cały cykl stażu jest dokładnie przemyślany a zasady współpracy z firmą Rozwód Poproszę od początku były dla mnie jasne i zapisane w umowie. Gorąco polecam taką formę zdobywania praktycznego doświadczenia w zawodzie mediatora.

Oliwia
Po ukończeniu kursu przygotowującego do zawodu mediatora czułam się zestresowana, że nie będę potrafiła sprostać wyzwaniu jakie stanie przede mną w chwili podjęcia mediacji pod względem praktycznym. Teoretycznie wiedziałam co powinnam robić, ale pomiędzy teorią a praktyką istnieje ogromna przepaść zwana doświadczeniem zawodowym. Tego Pani Dorocie nie brakuje i dlatego staż odbyty w Rozwód Poproszę pozwolił mi na zdobycie, tak ważnego w zawodzie mediatora, doświadczenia. Przed odbyciem stażu miesiącami odwlekałam podjęcie samodzielnie mediacji. Po współpracy z Panią Dorotą w Rozwód Poproszę nie mogłam się doczekać, kiedy przypadnie mi pierwsze zlecenie. Cały kurs był przemyślamy. Od krótkiej teorii, po możliwość przyglądania się pracy mediatora, następnie współprowadzenie spotkania mediacyjnego, a na koniec samodzielnie poprowadzone mediacje pod okiem specjalisty łącznie z przygotowaniem całej kompletnej dokumentacji. To była przyjemność z Panią pracować. Dziękuję.

Aleksandra
Mediacje to praca z ludźmi, z ich emocjami, w istniejącym najczęściej sporze o ważne dla nich sprawy. Kończąc studia podyplomowe wiele wiedziałam o tym teoretycznie, ale mimo odbycia także symulacji mediacji miałam obawy przed poprowadzeniem mediacji samodzielnie. Staż u Pani Doroty w Rozwód Poproszę sprostał moim oczekiwaniom i w bardzo krótkim czasie miałam okazję przetestować się jako prowadząca samodzielnie mediacje i nabrać pewności, że to naprawdę świetny zawód. Pani Dorota bardzo chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i zaraża swoim entuzjazmem do pracy. Polecam współpracę z Rozwód Poproszę w ramach stażu mediacyjnego. To naprawdę dobry wybór.

Karolina

Rozwód Poproszę Sp. z o. o. All rights reserved

Zadzwoń: (+48) 515-767-409